Brýle na lyže

Brýle na lyže

  • Lyžujete na horách u nás nebo v Alpách?
  • Používáte na slunci a sněhu tmavé dioptrické brýle ?
  • Vidíte s nimi špatně po příchodu do tmavších vnitřních prostor ?
  • Nevidíte dobře tvary zasněženého terénu při difúzním světle ve vysokohorském prostředí ?

Řešení:

Hnědooranžová zrcadlová ALPIN

S rostoucí nadmořskou výškou se zvětšuje čistota ovzduší a rozšiřuje se i spektrum dopadajícího slunečního záření na zemský povrch. Výrazně se zvětšuje i celkové množství zářením přenášené energie. Energie celého dopadajícího spektra záření se při absorpci v nechráněném lidském oku nakonec přeměňuje z největší části na teplo a podílí se na celkové energetické zátěži očí.

Povrchová úprava na plastové čočky ALPIN filtruje zejména části spektra dopadajícího záření, které lidské oko neumí využít k vidění vůbec (UV záření a IR záření) a nebo je využívá jen zčásti (okrajové modré a červené části viditelného spektra). Významně tím snižuje nadměrnou energetickou zátěž očí – viz spektrální propustnost. Kombinace úprav zaručuje vynikající zrakovou pohodu za nejrůznějších i rychle se měnících světelných podmínek v horském prostředí, kterou nemohou zajistit běžné tmavě zabarvené čočky, ale ani fotochromické čočky, jejichž reakce se za nízkých teplot výrazně zpomalují. Výsledné hnědooranžové zabarvení navíc zvyšuje kontrast za zhoršených světelných podmínek a při difúzním světle.

Úprava ALPIN je vhodná k ochraně zraku před škodlivým zářením i v prostředí bez sněhu, tzn. po celý rok. Vyhovuje současně i normám pro řízení vozidel ve dne.

Graf spektrální propustnosti:                               ALPIN (červená křivka)

  0% propustnost UV záření
a pouze:
10% propustnost modrého světla
40% propustnost viditelného světla VIS
60% propustnost IR záření

Pro porovnání:
Šedá úprava 1275 (modrá křivka)
Čirá čočka bez úprav (černá křivka)

 

ALPIN = zrcadlová úprava s kovovým odrazem, zadní AR standard, hydrofobní povrch.
Nanáší se na všechny druhy čirých plastových čoček CR s indexem lomu 1,50.